Vizyonumuz

  MİSYON VE VİZYON

 

Oltu Belediyesi olarak; Oltu da yaşayan insanların ekonomik, sosyal ve kültürel şartlara uygun her türlü ihtiyacının, kanunlarla verilen görev ve yetkiler çerçevesinde adil, hızlı, ekonomik, kaliteli biçimde halka yansıtılmasıdır.

MİSYONUMUZ

Misyonumuz Halkın memnuniyetine odaklı, katılımcı,şeffaf bir yönetim anlayışı ile sürdürülebilir,kentsel gelişmeyi sağlamak ve hizmet kalitesini arttırmaktır.

Misyonumuz; Vizyonumuzu gerçeğe dönüştürmektir..

 

Doğal afetlerde meydana gelebilecek sel, yangın, su baskını gibi durumlarda insanların maddi ve manevi olarak zarar görmemeleri için gerekli tedbirleri almaktır.

Çevre düzenlemesi ve diğer altyapı hizmetlerinde; çamursuz yollar, tozu olmayan caddeler, yeşil alanlar, dinlenme ve eğlence yerleri ile ilçe halkının rahat edebileceği alan ve mekanları artırmaktır.

Toplu taşımada; sınırları genişlemiş olan ilçede şehir içi toplu ulaşımda insanların daha güvenli daha rahat gidecekleri yere ulaşmalarını sağlamak, şehir içi trafiğinin düzenli akışını sağlamak, toplu ulaşım yapılarak insanların araçlarını daha az kullanarak  şehir içi trafiğinin rahat akışının sağlanması ve  ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır. İl sınırları içerisinde yapılan ulaşımda ise Erzurum ‘a iş, ticaret, tedaviden dolayı gidiş  geliş yoğunluğunun olması nedeniyle insanlarımızın daha ucuz ve güvenli, konforlu yolculuk yapmalarını sağlamaktır.

Yasalarla verilen yetki ve görevlerde; hemşehri memnuniyeti, sosyal belediyecilik, yönetimde liyakat, yenilikçi, şeffaf bir kurum ve yönetim anlayışı ilkeleriyle plan ve projeye önem vererek dünya standartlarına ulaşmaktır.