19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talebiyle tüm Türkiye’de 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak kutlandı. İlçemizde de Hükümet Konağı önünde çelenk koyma töreni düzenlendi. Düzenlenen törene Oltu Belediye Başkanımız İbrahim Ziyrek, Oltu Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Gazi Atmaca, Oltu İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Kuruçay, Jandarma Yüzbaşı Murat Manas Demir, Milli Eğitim Şube Müdürü Nihat Korku, İlçe Spor Müdürü Ömer Bektaş, İlçe Müftüsü Ahmet Nuri Bayraktutan, İlçe Tarım Müdürü Murat Yılmaz, Muhtarlar Derneği Başkanı Nuh Bektaş, siyasi parti ilçe temsilcileri ve mahalle muhtarları katıldı. 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Muhtarlar Derneği Başkanı Nuh Tufan Atatürk anıtı önüne çelenk koydu. Ardından katılımcılara yaptığı konuşmada: “Saygıdeğer davetliler bugün birincisini kutlamakta olduğumuz 19 Ekim Muhtarlar gününe katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanı için canlarını ve kanlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi saygıyla selamlıyoruz. Devlet büyüklerimizin 19 Ekim’i Muhtarlar Günü olarak ilan etmesi biz muhtarları ziyadesiyle onurlandırmış, böylece görevimizin kutsallığını bir kez daha tescillenmiştir. 

19 Ekim Muhtarlar günü bize mahalle sakinlerine daha adil, daha sevecen ve daha fedakâr olma gereğini, aynı anda devlet kurum yetkililerine karşı devlet disipliniyle sevgi, saydı çerçevesinde daha dürüstçe davranılması gerektiğini hatırlatacaktır. Muhtarlar Günü halkımız tarafından kutlanması gerekirken biz muhtarlar tarafından sevinci yaşamak ve yaşatabilmek için kendimizi yenileme ve özeleştiri günü olarak bilinmelidir. Bu vesileyle 19 Ekim Muhtarlar gününü bize armağan eden başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm devlet büyüklerimizi saygıyla selamlıyor, muhtar arkadaşlarımızın 19 Ekim Muhtarlar gününü kutluyorum.” Dedi. Program sona erdi.

Facebookta Paylaş