8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ PROGRAMI

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ PROGRAMI

Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Erzurum İl Müdürlüğü Oltu Sosyal Hizmet Merkezi tarafından 08 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği düzenlendi. 
Etkinlik kapsamında ilçe merkezinde kurumlarda çalışan kadınlar akşam yemeğinde bir araya geldi. Kamacı Dinlenme Tesislerinde düzenlenen akşam yemeğine, İlçe Kaymakamı Şenol Turan, İlçe Belediye Başkanımız İbrahim Ziyrek Kurum Müdürü Mustafa Kılıç ve çok sayıda memur kadınlar katıldı. 
Yemek öncesi İlçe Belediye Başkanımız İbrahim Ziyrek ve İlçe Kaymakamı Şenol Turan birer kutlama konuşması yaptı. 


Konuşmasına Afrin operasyonunda hayatını kaybeden şehitlerimize rahmet dileyerek başlayan İlçe Belediye Başkanımız İbrahim Ziyrek; “Şehitlerimizi gazilerimizi cepheye sizler gönderiyorsunuz. Daha çocukken ninnilerle uyuturken vatan sevgisini siz anneler öğretiyorsunuz. Bu gün sizin gününüz. Ne kadar övünseniz, samimi olarak söylüyorum azdır. Doğuyorsunuz kız çocuğu, büyüyorsunuz gelinlik kız, evleniyorsunuz anne oluyorsunuz. Yani bu memleketin hamurunu sizler yoğuruyorsunuz. Öyle güzel kutsi görevlerini üstleniyorsunuz ki Türk milletinin örf adet ve anenemizde sizin yeriniz başka. İnanç litaratürüne baktığımızda ortaçağ karanlığından kurtaran Hz. Peygamberin moral ve motivasyonu anlamında destekçisi Hatice Anamızdır. Ayşe ve Fatıma anamızdır. Bu işin temelinde kadın eli, kadın emeği var” ifadelerini kullandı. 


İlçe Belediye Başkanımız İbrahim Ziyrek’in ardından konuşan İlçe Kaymakamı Şenol Turan ise, “ Şairin dediği gibi, ‘bir kadın hazırladı ziyafeti, başka bir kadın uğruna’ Biz erkekler esasında annelerimizin müstakbel eşlerimize hazırladıkları ziyafetten başka bir şey değiliz. Erkeği tarif ederken bile kadınları kullanan toplumun üyeleriyiz. Kadınlar annemiz, kadınlar eşimiz, kardeşimiz. O zaman kadınlar herşeyimiz. Herşeyimiz olan kadınların bu hayatta hiçbir imkandan mahrum kalmamaları ve hiçbir kötülüğe de maruz kalmamaları temennisi ile Dünya kadınlar Gününüzü kutluyorum” şeklinde konuştu. 
Yapılan konuşmalar sonrasında her birlikte akşam yemeği yenildi. Yemeğin ardından program sona erdi. 
Oltu Sosyal Hizmet Merkezi tarafından organize edilen programın sponsorluğunu ise  Oltu Belediye Başkanımız İbrahim Ziyrek üstlendi.

Facebookta Paylaş