BAŞKANIMIZ SN. İBRAHİM ZİYREK' TEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKANIMIZ SN. İBRAHİM ZİYREK' TEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

    Camiası içerisinde yer aldığım ve bundan onur duyduğum zevkli ama bir o kadar da mesuliyeti ağır olan Öğretmenlik Mesleğini icra eden tüm meşlektaşlarımın Öğretmenler Gününü kutluyorum. Öğretmen sadece bilgiyi aktaran değildir. Aynı zamanda evlatlarımızı ahlaki yönden eğiten, doğruyu öğreten, sabırla ve şefkatle öğrencilerinin üzerine titreyen geleceğe ışık tutacak ulu çınarlar yetiştirenlerdir Öğretmenlerimiz. 

    İlk ayetinde OKU! diyen müstesna bir dinin, ilime irfana çok önem veren bir medeniyetin mensubuyuz hamd olsun. Ne diyor bir hadisi şerifte '' Ya öğreten, ya öğrenen, ya dinleyen ya da ilmi seven ol. Fakat sakın beşincisi olma( bunların dışında kalırsan helak olursun''  İşte bu yüzdendir ki bizler öğretenlerimize öğretmenlerimize  çok değer veririz. Başta görevini ifa ederken şehit düşmüş eğitimcilerimizin olmak üzere , Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve ebediyete irtihal etmiş bütün öğretmenlerimize eğitimcilerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bu kutsal görevi tamamlayıp emekli olmuş öğretmenlerimize de sağlıklı ve hayırlı ömürler niyaz ediyorum.

    İstikbalimizin mimarı, geleceğimizin temelini atan  ilim irfan sahibi nesiller yetiştiren bütün meşlektaşlarım değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum

 

İbrahim ZİYREK

Oltu Belediye Başkanı

Facebookta Paylaş