CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI VE BAŞKANIMIZ SN. İBRAHİM ZİYREK'İN MESAJI

CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ  HAFTASI VE BAŞKANIMIZ SN. İBRAHİM ZİYREK'İN MESAJI

'CAMİ, ŞEHİR, MEDENİYET''
CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI
İlçemiz Din Görevlileri Derneği, Camiler ve Din Görevlileri Haftası sebebi ile Başkanımız Sn. İbrahim ZİYREK'i makamında ziyaret ettiler. Başkanımız Sn. İbrahim ZİYREK de memnuniyetlerini ifade ederek şunları aktardı:
Geçmişten günümüze İslam Medeniyetleri hep camiler etrafında kurulmuştur.İslam Alemi için camiler sadece ibadet yeri değil sosyal ve kültürel hayatın merkezi olmuştur. Cami-Şehir-Medeniyet dediğimiz bu yapı Osmanlı döneminde Külliye olarak karşımıza çıkmış ve geçmişi Hz. Peygamberimiz (s.a.v) ' in Medine' de inşa ettiği mescide 'Mescidi Nebevi' ye dayanmaktadır.

Camiler dil,renk ve kültür ayrımı yapmaksızın bütün müminleri Tevhid inancı etrafında toplayan; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekişmesini sağlayan kutsal mekanlarımızdır.

Cami ve Kur'an Kurslarında görev yapan din görevlilerimizde çok büyük ve kutsal bir görev ifa etmektedirler. Uhdelerinde ki din hizmetlerinin yanı sıra beşikten mezara kadar insanlarımızın yanında olmakta ve sosyal hayatın her safhasında halkımızın hizmetinde bulunmaktadırlar.

İdrak ettiğimiz Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebeti ile bütün din görevlisi - gönüllüsü kardeşlerimizin haftasını tebrik ediyor ebediyete irtihal edenlere Cenab-ı Hak'tan rahmet diliyorum.

İbrahim ZİYREK

Facebookta Paylaş